Szia, kíváncsi Olvasó!

Ez itt a Matrózblog:
random gondolatok életről, hitről, tanulásról, meg minden másról. Hét gyerkőccel meg két kutyával. Otthon élve, otthontanulva.

"Amíg kicsi vagy, ösztönösen csábít az ismeretlen TUDÁS nyílt vize. Otthon nincs iskola, csak te és a nyílt víz ... Minden a TIÉD lehet, amit befogadsz belőle!"


Üdv itt:

Eszti
_____________________________________________________


2009. december 2., szerda

Agyament kérdések otthonoktatottaknak




Észrevetted már, hogy még a legintelligensebbnek tűnő emberek is képesek totál irritáló kérdéseket feltenni az otthonoktatással kapcsolatban? Habár mindig túl udvarias vagyok ahhoz, hogy valami cinikus választ adjak, a következők azért rendszeresen átfutnak az agyamon:

-A szüleid kényszerítettek arra, hogy otthon tanulj?
-Nyilvánvalóan. Szívem legmélyéből, igazán 'akarok' napi 6 órát eltölteni egy zsúfolt osztályteremben, ami tele van gagyi emberekkel, s megszakításképpen gonoszkodó irracionális tanári kirohanásokat hallgatni.

-Vannak barátaid?
-Dehogyis, én egy szociopata mizantróp vagyok, aki inkább halna száz halált, semmint hogy normálisan szocializálódjon.

-Hogyan találkozol emberekkel?
-Rájöttem, hogy ha kékre festem magam és ordibálva rohangálok az utcán, az nagyon hatásos módja annak, hogy emberekkel találkozzak.

-Kapsz osztályzatokat?
-Az osztályzatokat lepénzeléssel biztosítjuk be minden félévben.

-Honnan tudod, hogy mit kell tanulnod, ha nincs egy tanárod, aki elmondja?
-Elmegyek könyvtárba és találomra választok könyveket. Azok a könyvek lesznek a félévi tananyagom. Múlt félévben alternatív fizikát, makramét, paradicsomplántálást valamint a Strar Trek- Következő Nemzedék epizódjainak forgatókönyvét tanultam.

-Hogyan veszed rá magadat a tanulásra tanári noszogatás nélkül?
-Megvesztegetem magam. Mindig, amikor megcsinálok egy házifeladatot, adok magamnak piros pontot vagy egy sütit.



-Az otthonoktatás legális?
-Nem. Már akkor is letartóztathatnak bűnrészességért, hogyha velem beszélgetsz!

Vagy pedig...

-Hogyne. A kormány annyi hozzám hasonló önmotivált okostojás emberkét akar távoltartani a középsulitól, amennyit csak lehet.

-Szereted az otthonoktatást?
-Nem igazán. Kizárólag azért viselem el, mert a másik lehetőség annyira borzalmas.

-Te is otthonoktatod majd a gyerekeidet?
-Naná! Valójában a gyerekeim tanulmányait fel fogom turbósítani, azért, hogy 10éves korukra készen álljanak a főiskolára.

-Biztos nagyon okos vagy, ha otthonoktatnak, nem?
-Igazándiból átlag alatti az IQ-m. Csak hatalmas szókincset szedtem föl memorizálással, s ez megtéveszti az embereket, akik sokkal intelligensebbnek hisznek annál, amilyen valójában vagyok.


Az angol eredeti innen van. (A magyar fordítást meg én követtem el.)

Szívesen olvastátok